SPRAWY MAJĄTKOWE

businessman-separates-stack-coins-concept-saving-investing (2) (1)

Sprawy majątkowe

W tej kategorii prowadzimy sprawy związane z podziałem  majątku dorobkowego, spadkowego, znoszeniem współwłasności m.in. domów, gospodarstw rolnych czy nieruchomości lokalowych.

Sprawiedliwy podział dotyczy rozliczenia poczynionych nakładów, odzyskania zainwestownych pieniędzy. Często zadaniem adwokata jest również uzyskanie na rzecz klienta prawa do całej nieruchomości przy zastosowaniu przez sąd najlepszego wariantu podziału.

Najlepiej weź ze sobą wszystko co może mieć związek z prowadzoną sprawą, w myśl zasady im więcej tym lepiej. Dzieki czemu nie będziesz tracił czasu na dostarczanie kolejnych dokumentów do kancelarii czy tez wysyłanie ich mailem.

Podczas umawiania się na spotkanie możesz zaznaczyć,  że nie jesteś w stanie dotrzeć osobiście i zależy Ci na konsultacji on-line. Jesteśmy w pełni przygotowani na przeprowadzenie teleporady za pośrednictwem bezpiecznych form komunikowania się na odległość. Przed konsultacją prześlemy do Ciebie link do konsultacji, a jedyne co musisz zrobić, to otworzyć go o wyznaczonym czasie w przeglądarce. Jeśli nie dysponujesz komputerem, zawsze istnieje możliwość porozmawiania po prostu przez telefon.

Dzięki reprezentacji nie  musisz przejmować się procesem ponieważ wszystkie pisma i czynności podejmuje za Ciebie adwokat. Ty możesz spokojnie zająć się swoimi sprawami, a nam pozostawić kwestie procesowe i prawne. Reprezentacja oznacza,  że adwokat, który otrzymał od Ciebie stosowne pełnomocnictwo, reprezentuje Cię przed Sądem, odbiera w Twoim imieniu korespondencję z sądu, przygotowuje w Twoim imieniu pisma procesowe. Przed wysłaniem pisma zawsze konsultujemy jego treść z klientem. Doradzamy i często podejmujemy decyzje wspólnie z klientem, po przenalizowaniu wszelkich możliwości. W ramach reprezentacji adwokat stawi się na każdej rozprawie, z Tobą lub bez Ciebie, jeśli akurat nie będziesz mógł w danym dniu być w sądzie. Reprezentacja to również przygotowanie Ciebie do wystąpienia przed sądem tak, abyś przeszedł przez proces w pełni przygotowany na każde pytanie, bądź sytuację na sali sądowej. Reprezentacja oznacza również możliwość przeprowadzenia mediacji w celu zawarcia jak najlepszej dla Ciebie ugody.

Minimalne ceny reprezentacji przed sądem są ustalone w oparciu o Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości. Są to kwoty minimalne. W kancelarii stosujemy zasadę, że cena zawsze odpowiada nakładowi pracy i jest adekwatna do jakości. Dlatego też ceny są ustalane indywidualnie. Wyznajemy zasadę, że nie bierzemy spraw, które są z góry skazane na przegraną. Zawsze informujemy klienta kiedy widzimy, że szanse na wygraną są znikome, aby nie narażać go na koszty. Zależy nam na wygranej i nigdy nie zakładamy porażki. Czy jeśli wygram mogę liczyć na zwrot kosztów? Jeśli wygrasz sprawę sąd zasądzi na Twoją rzecz zwrot kosztów proporcjonalnie do stopnia, w jakim wygrałeś proces. Jeśli sąd zasądzi całe roszczenie o które walczyłeś, otrzymasz 100% zwrot kosztów poniesionych na sprawę, w tym koszty zastępstwa adwokackiego, wedle stawek minimalnych.

Umów się na konsultację
+48 510 224 065

error: Treść jest chroniona przed kopiowaniem.